Vana-Vigala Vabatahtliku Tuletõrjeseltsi komandohoone renoveerimine on valmis

  • Seadmed
  • Valdkonnad
24 mai

Vana-Vigala Vabatahtliku Tuletõrjeseltsi komandohoone renoveerimine on valmis

Vana-Vigala

31.mai on Vana-Vigala Vabatahtlikus Tuletõrjeseltsis pidupäev. Valmis on saanud edukas projekt. Uksed avab päästekomando uus kodu. Toetust saadi PRIA LEADER-meetme kaudu ning lisaks panid õla alla ka kohalik omavalitsus, Päästeamet ning mitmed ümberkaudsed ettevõtted ja sõbrad.

Alguses oli maja üks logu garaaž. Puudus küte ja osad avatäited ning maja ei pidanud sooja. Tänaseks on maja läbinud uuenduskuuri nii seest kui väljast. Hoone on soojustatud vastavalt tänapäevastele ehitusnormidele ja vahetatud on kõik avatäited. Suurendati garaažide uksi ja rajati esimesele korrusele päästekomandole sobilikud kolm garaaži – remondigaraaž kanaliga ja põhiautode garaaž peaautole ja abiautole. Maja esimesel korrusel asuvad lisaks veel kontor, wc, riietusruum ja pesuruumid.

Maja on projekteeritud nii, et alumisel korrusel asub päästekomando ja tulevikus rajatakse II korrusele kriisi reguleerimise keskus koos majutusvõimalustega kriisiolukorras antud piirkonnas. Ettevalmistused on selleks tehtud, kuid täna jääb see rahastuse ootele.

Majale annab sooja kaasaegne maasoojuspump ja see on juba valitud sellise võimusega, et küttevõimsust jaguks ka II korrusele.

Eesmärgiks oli jõuda sellisesse seisu, et vabatahtlik päästeüksus saaks Vana-Vigalas vabalt toimida. Mõeldud on ka päästjate varustuse hooldamise peale. Kui varasemalt pidi komando lootma päikselistele ilmadele, et rõivaid õues kuivatada, siis nüüd on see lahendatud kaasaegse, spetsiaalselt päästerõivaste kuivatamiseks mõeldud kuivatuskapiga.

 

Hoone pidulik avamine toimub 31. mail, kell 18:00.

Avamisele on oodatud kõik huvilised.

 

Vana-Vigala PODAB FC20 kuivatuskapp

 

Vana-Vigala PODAB FC20 kuivatuskapp